1165-ben mérgezés következtében meghalt IV. István magyar király, aki 1163 januárjában ellenkirályként került a trónra. (* 1033 körül)
1241-ben a mongolok Batu kán vezetésével legyõzték IV. Bélát a Sajó melletti Muhinál.
1713-ban megkötötték az utrechti békét, amelyet XIV. Lajos francia király Angliával, Hollandiával, Szavójával, Portugáliával és Poroszországgal kötött (a spanyol örökösödési háború lezárása).
1819-ben megszületett Leiningen-Westerburg Károly, az 1848-49-es szabadságharc német származású honvédtábornoka, aradi vértanú. († 1849)
1842-ben Darjeelingben meghalt Kõrösi Csoma Sándor, magyar orientalista és világutazó.
1848-ban Pozsonyban V. Ferdinánd király szentesíti a március 21-i törvénycikkeket, feloszlatja az utolsó rendi országgyûlést. Az áprilisi törvények kimondják a Magyar Királyság függetlenségét, az évenkénti országgyûlést Pesten, a felelõs "ministerium" és nemzetõrség felállítását, a jobbágyrendszer megszüntetését, az egyesítést ("uniót") Erdéllyel, de elismerik a Pragmatica Sanctio érvényességét. Hivatalba lépett az elsõ magyar felelõs kormány gróf Batthyány Lajos vezetésével.
1896-ban Hajós Alfréd úszó 100 méteres gyorsúszásban megszerezte az elsõ magyar olimpiai aranyérmet.
1900-ban született Márai Sándor író. († 1989)
1905-ben született József Attila költõ. († 1937)
1964 óta a költészet napja.
1982-ben meghalt Havas Gertrúd bábmûvész, Mazsola megalkotója.
1997 óta a Parkinson kór világnapja.
Ma ünneplik névnapjukat: Glória, Laura, Leó, Leona, Szaniszló
Népi kalendárium
Szelek Hava (április)
11. napja Torontál - Kis sólyom Törk.
Leó napja, a görög eredetû férfinév, a Leon rövidülése. Jelentése: oroszlán.
Szelek Hava (április)
12. napja Gyula - Választott fôbíró, vezér Anonymusnál, "káklya, aki vezet" Törk.
Gyula napja, a régi magyar férfi személynév, ami a török eredetû gyula méltóságnévbôl ered, mely a bolgár-török eredetû fáklya szóból származik. A honfoglalás korában az ország második fôméltóságát nevezték így. A nevet már 1795-ben mesterségesen, de tévesen azonosították a latin Julius névvel.
Szelek Hava (április)
13. napja Büvellô - Marót leánya, Tündér.
Nagycsütörtökön megszûnik a harangozás: "a harangok Rómába mennek", s legközelebb nagyszombaton szólalnak meg újra. Ida napja, a germán eredetû nôi név, jelentése: tevékeny, serény valamint az Ida-, Idu- kezdetû, többnyire már nem használt nevek rövidülése is.
Szelek Hava (április)
14. napja Tibor - Tibur városból való.
Nagypéntek, Jézus kereszthalálának ünnepén tarják a legszigorúbb böjtöt. Általános tisztálkodási nap: meszelnek, takarítanak, nagymosást tartanak és az állatokat is megfürösztik. Sok helyen Nagypénteken nem gyújtanak tüzet. Tibor napja, a férfinév a Tiborc keresztnév rövidülésébôl származik. Voltaképpen a latin Tiburtius családnévbôl ered, amelynek jelentése: (a Róma közeli) Tibur városból való. Csak magyar nyelvterületen használt név. Ha kizöldül a nyírfa, akkor nem kell félni már a fagytól. Ha ilyenkor már szép zöld a vetés, akkor jó lesz a szénatermés. Ha virágos a csresznyefa, akkor virágos lesz a szôlô is. A hagyomány szerint ilyenkor szólal meg a kakukk.